Poprvé na tetování, jak se připravit?

Rozhodnout se pro své první tetování je jedno z velkých rozhodnutí, které uděláte. Může se totiž stát to, že se u vás rozjede záliba do tetování a vaši jednu kérku poté budete rozšiřovat o další a další kousky. Ale také se může stát to, že si první tetování vyberete špatně a tím pádem budete poté řešit dilema, zda si tetování nechat odstranit, překrýt jej a nebo si ho necháte tak, jak jste se prvně rozhodli.

Důležité je se na tohle vše připravit, protože připraveného vás nikdy nic nepřekvapí. Projděte si náš článek krok po kroku a věříme, že si po přečtení budete jistější a ihned budete vědět, zdali na tetování chcete jít a nebo to ještě odložíte na jindy.

NAD ČÍM PŘEMÝŠLET JAKO PRVNÍ?

Důležité na začátek je si odpovědět na jednoduchou otázku – bylo mi 18 let? Pokud vám 18 let již bylo, tak se volně můžete rozhodnout a kdykoliv si můžete pořídit nové tetování, které obohatí vaše tělo. Nicméně, pokud jste věk plnoletosti ještě nedosáhli, potřebujete k návštěvě studia potvrzení od vašich rodičů. Některé studia mají přímo na svém webu formulář, který vám rodiče vyplní a poté s ním přijdete do studia a můžete si pořídit svou kérku. Je to vše o domluvě se studiem, které chcete navštívit.

Inspirace a hledání motivů tetování

VÝBĚR MÍSTA A MOTIVU

Když už se tedy rozhodnete, že si své tělo obohatíte tetováním. Dostanete se do fáze, kdy se budete muset rozhodnout, kde své nové tetování chcete vlastně mít. 

Můžete se vydat cestou, kdy chcete aby vaše tetování bylo viditelné. To znamená, že si nové tetování chcete umístit na místo, které bude volně viditelné a každý, kdo kolem vás projde nové tetování uvidí. Nebo můžete chtít tetování na místo, které jen tak někdo neuvidí, takže jej budete mít skryté pod částí oblečení. Nejčastěji se jedná o místa jako je břicho, kotník, záda apod.

Pokud si ale nevíte rady, nemusíte zoufat. Ve studiu, které navštívíte vám určitě poradí a speciálně pro vás vymyslí to nejlepší místo, kde si nové tetování necháte udělat.

Motiv, který si chcete nechat vytetovat nemusíte mít nějak detailně promyšlený. Ale je dobré mít hrubý nástřel toho, co si vlastně chcete nechat vytetovat a co chcete aby tam bylo a co zase nechcete aby ve vaší kérce bylo. Chcete si vytetovat nějaké symboly, nápis, který vás vystihuje nebo zvíře, květiny, postavy?Chcete aby tetování bylo barevné, stínované, nebo jen černý obrys? Tyhle maličkosti je potřeba promyslet, nicméně jak jsme už psali, na konzultaci ve studiu si tohle vše dopřesníte.

HLEDEJTE INSPIRACI

Může se vám stát, že svůj návrh na tetování budete mít detailně promyšlený ve své hlavě. Ale ve většině případů budete hledat inspiraci, budete projíždět tisíce návrhů a od každého si budete brát něco, co zakomponujete do svého návrhu. Nicméně doporučujeme, abyste si brali od každého maličko, nikdy nekopírujte celé tetování. 

Každý by měl mít tetování, které jej nějak vystihuje a daná osoba k němu má nějaké pouto. Proto je nejlepší si vytvořit návrh, který vás a váš život bude maximálně vystihovat. Možná se dostanete do bodu, kdy si položíte otázku „Co když mě nic nevystihuje?“ – to se klidně může stát, proto je důležité procházet inspirace a hledat. Můžete vyhledat na pinterestu tetování nebo můžete navštívit naši rubriku inspirace a motivy, kde se snažíme pravidelně doplňovat různé motivy.

Návštěva tetovacího studia

VYBERTE SI STUDIO, KDE SI NECHÁTE TETOVÁNÍ UDĚLAT

Možností, kde si necháte udělat své první nebo i nějaké další tetování je opravdu mnoho. Jelikož se tetování u nás dost rozjelo, tak začalo přibývat i studií, které nabízí skvělé motivy. Doporučujeme zajít na našem webu na taterská studia, kde najdete seznam všech studií v naší republice. Najdete tam veškeré informace, které potřebujete – adresu, kontakt, otevírací dobu apod. Také u některých už máme doplněny i recenze, které napsali návštěvníci jednotlivých studií.

Podle čeho vybírat studio, kde si necháte udělat své první tetování?

  • Podle místa vašeho bydliště hledejte studia, která jsou vám nejblíže.
  • Jednotlivá studia mají své webové stránky, doporučujeme vám si je projít, prohlédnout si vytvořené kérky a nasát celkově prostředí, kde vám tatér bude dělat kérku.
  • Prohlédněte si otevírací dobu, některá studia totiž mají otevřeno jen některé dny v týdnu. Nicméně vždy doporučujeme do studia zavolat a domluvit si termín. Přece jen nechcete abyste tatéra ve studiu překvapili, že s vámi nebude počítat a objedná vás na jindy. Zbytečně byste se poté prošli do studia a poté zpět.
  • Pokud má studio svůj profil na instagramu, tak si také projděte díla, která jsou zde publikována a případně si pročtěte komentáře.
Poprvé na tetování

JAK SE PŘIPRAVIT DEN PŘEDEM? CO SI VZÍT NA SEBE DO STUDIA?

Důležité je, abyste se pořádně vyspali, takže určitě běžte den před návštěvou brzy spát, abyste načerpali, co nejvíce energie. Také je důležité to, abyste se poté ve studiu cítili dobře, takže si na sebe oblečte pohodlné oblečení. 

Určitě nemusíte být nervózní, ale určitě některé z vás nervozita položí. Ve studiu se ale seznámíte s tatérem, který vás bude mít na starost, ten vám vše vysvětlí a poté se určitě dáte do pohody a chvíle ve studiu uběhnou jako voda.

Co si vzít s sebou do studia?Jak jsme již psali, je důležité si vzít pohodlné oblečení, poté nějaké pití a svačinu a také nezapomeňte na motiv, který si chcete vytetovat, pokud se samozřejmě nedomluvíte nějak jinak. 

JAK POSTUPOVAT PO ODCHODU ZE STUDIA?

Když odcházíte ze studia, spokojení se svou novou kérkou, tatér vám řekne pokyny, jak se o své nové tetování máte starat. Jakou péči mu máte dát a jak celkově postupovat. Pokud žádné rady nedostanete, můžete si projít náš článek, který jsme na téma péče o tetování sepsali. Tam najdete plno užitečných rad, kterých byste se měli držet a poté bude vaše tetování krásné a vaše okolí vám jej bude závidět.